GJOLEKA DJALI I ABAZIT.avi

Size 2.618 GB   0 seeders     Added 2010-12-06 01:30:39

Stream torrent
Starting‥ You need BitLord! Get it from BitLord.com
To download or stream you need BitLord. Visit them at BitLord.com
http://www.youtube.com/watch?v=ibIxRZIq1mY

Titulli Origjinal: Gjoleka Djali i Abazit

Skenari: Dhimitër Anagnosti

Regjia: Dhimitër Anagnosti

Drejtor fotografie: Spartak Papadhimitri.

Kostumet: Durim Neziri.

Prodhuar në Vitin: 2006

Aktore: Artur Gorishti, Marjana Kondi, Enxhi Agushi, Zef Mosi, Myzafer Zifla, Roza Anagnosti, Luljeta Bitri, Rozeta Ferri, Xhevdet Ferri, Valentina Kita, Sheri Mita, Irjola Hoxhalliu, Elizabeta Prifti, Samanta KaravellaPermbajtja e Filmit:

Ngjarjet zhvillohen ne nje fshat te vogel ne Shqiperi rreth viteve 30.Ky vend i izoluar dhe i dominuar nga patriarkalizmi, me te cilen rritet dhe djali i Abazit. Serveti, nje ish-banor i fshatit kthehet ne fshat mbas emigracionit ne Amerike, duke sjelle me vete nje fryme dhe mentalitet ri ne fshat qe sherbeu dhe per Gjoleken e vogel 10 vjecar si nje frymezim. Goleka djali Abazit rritet mes ideve te te atit dhe ato te kumbarit te tij Servetit. Gjoleka...
GJOLEKA DJALI I ABAZIT.avi 2.618 GB
Gathering some info...

Register and log in Isohunt and see no captcha anymore!

4000 symbols left
Hash BAEE398745C3A67D9D279702AEE2B6710AF21AD2

Related torrents for "GJOLEKA DJALI I ABAZIT.avi"